MAKALELER

Kahvaltı Yapmayan Erkeklerde Kalp Krizi Geçirme Riski Artıyor

kahvalti_yapan_erkekler

Amerika Birleşik Devletleri’nde yapılan bir çalışmada kahvaltı yapmayan erkeklerde kalp krizi geçirme veya kalp hastalıklarına bağlı bir nedenle ölüm riskinin güne kahvaltı ile başlayanlara göre daha yüksek olduğu saptanmıştır. Çalışmada; yaşları 45 ile 82 arasında değişen 27 000 erkeğin 1992 ve 2008 yılları arasındaki beslenme alışkanlıkları ve bunun sağlıkları üzerine olan etkisi incelenmiştir. Sonuçlar sabah kahvaltı etmeden güne başlayanlarda kalp krizi geçirme veya koroner yetmezliğine bağlı ölüm riskinin kahvaltı yapanlara göre %27 daha yüksek olduğunu göstermiştir.

Devamını Oku

Vitamin D ve Kısırlık

vitamind_kisirlik

KISIRLIK SORUNUNUZ VARSA MUTLAKA D VİTAMİNİ DÜZEYİNİZİ KONTROL ETTİRİN

D vitamini vücuttaki tüm hücrelerde yaşamsal etkisi olan, vücudu kanserden kalp hastalıklarına kadar birçok hastalıktan koruyan steroid bir hormondur. Bu önemli hormon ayrıca hem kadınlarda hem de erkeklerde fertiliteyi (doğurganlığı) belirgin düzeyde arttırmaktadır.

Devamını Oku

Kanserin Engellenebilir En Önemli Nedeni: Obezite

kanserin_onlenebilir_nedeni

Son yıllarda yapılan birçok bilimsel çalışma ile obezite ile kanser gelişimi arasındaki ilişki olduğu gösterilmiştir. Dünya Sağlık Örgütü (WHO) obezitenin sigaradan sonra engellenebilir en önemli kanser nedeni olduğunu bildirmektedir. Maalesef sanayileşmenin artması ile tüm dünyada ve Türkiye’de obezite sıklığı giderek artmaktadır. Hatta tüm dünyada “obezitenin salgın bir hastalık” olduğu söylenmekte ve obezite ile savaş için tedbirler alınmaktadır.

Devamını Oku

Mucize Bir Çözüm: Spor

mucize_cozum_spor

BİRÇOK SORUNA TEK VE MUCİZE BİR ÇÖZÜM: SPOR
Doğada insanın biyolojik yapısı hareket edecek ve dinamik bir hayat yaşayacak şekilde programlanmıştır. Fakat teknolojinin her geçen gün hayatımızda aldığı yer arttıkça bizim kaslarımızı, eklemlerimizi kullanmamız yani hareketimiz azalmaktadır. Doğru ve düzenli kullanılmayan organlarımız da doğanın kuralı olarak bozulmakta ve yıllar içinde birçok sağlık sorunu ile karşılaşmaktayız.

Devamını Oku

Yaz ve Diyabet

yaz_ve_diyabet

Diyabetli kişiler için yaz günleri bazı riskler taşımaktadır fakat önemli birkaç noktaya dikkat edersek sıcak yaz günlerinde karşılaşabileceğimiz problemleri en aza indirebilir, mutlu, sorunsuz bir tatil geçirebiliriz. Örneğin bavulumuzu hazırlarken ve seyahatimiz süresince yanımızda bulunduracağımız birkaç belge ve malzeme veya alacağımız birkaç basit tedbir yaşamımızı kolaylaştıracaktır.

Devamını Oku